Dlaczego pilates jest najlepszym treningiem dla Twojego ciała‍Jeśli chodzi o ujędrnianie ciała i pobudzanie metabolizmu, istnieje wiele różnych zajęć fitness, których możesz spróbować. Od barre do boksu, nie brakuje sposobów na uzyskanie kondycji. Jednak jeśli zapytasz kogokolwiek, kto miał z nimi do czynienia, wiele osób powie ci, że zajęcia te są również dość trudne dla twoich mięśni i stawów. Dzieje się tak dlatego, że wiele z najbardziej popularnych trendów treningowych skupia się na konkretnych grupach mięśniowych lub pozostawia uczucie, jakbyś następnego dnia został uderzony przez ciężarówkę. Łatwo zrozumieć, dlaczego tak wiele osób uważa te treningi za wyzwanie: oprócz zwiększenia intensywności ćwiczeń, wielu trenerów wprowadza zupełnie nowe ruchy, które zmuszają ciało do nauki szybkiej i skutecznej adaptacji w odpowiedzi na nie. I choć może nie jest to coś, o czym często myślimy, może to być faktycznie dość istotne, jeśli chodzi o wybór najlepszego dla nas rodzaju ćwiczeń. Różne ciała różnie reagują na różne rodzaje treningów - a niektóre są lepiej dostosowane do innych. Oto dlaczego regularne uprawianie pilatesu może być najlepszym sposobem na szybkie uzyskanie formy, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego i szczęśliwego ciała w dłuższej perspektywie...

Czym jest pilates?

Jako metoda fitness, Pilates został opracowany przez Friedricha Pilatesa na początku XX wieku. Chociaż prawdą jest, że Pilates odnotował gwałtowny wzrost popularności w ostatnich latach, to tak naprawdę istnieje już od dłuższego czasu. Wiele osób może myśleć, że Pilates jest formą jogi, ale istnieje kilka istotnych różnic pomiędzy tymi dwoma praktykami. Jednym z głównych powodów, dla których ludzie tak bardzo kochają Pilates jest to, że jest to wielowymiarowy trening, który angażuje całe ciało od stóp do głów. W rzeczywistości, ponieważ wiele ruchów w Pilatesie wykonuje się w pozycji leżącej lub siedzącej, jest to fantastyczna opcja dla tych, którzy wracają do zdrowia po kontuzji lub są w ciąży.

Dlaczego tak wiele osób go kocha

Pilates to w zasadzie zajęcia tonizujące. Jest zaprojektowany, aby wzmocnić całe ciało, a zwłaszcza twój rdzeń. Jest to ważna rzecz, na której należy się skupić, ponieważ jest to coś, co z wiekiem często zaczynamy tracić. Pilates jest również świetny dla każdego, kto chce zwiększyć swoją elastyczność i mieć lepszą postawę. Jest to naprawdę skuteczny trening i coś, co można zrobić w każdym wieku. Jest to również świetny trening do samodzielnego wykonania, ponieważ nie wymaga żadnego sprzętu. Możesz to zrobić w swoim salonie lub w sypialni podczas oglądania telewizji. To może być świetny sposób, aby uzyskać w treningu, a jednocześnie być w stanie zrelaksować się i oglądać to, co chcesz w telewizji.

Poprawa zdrowia ogólnego

Jeśli idziemy przez samo wzmocnienie rdzenia, to tak, prawie każda metoda fitness jest skuteczna w jakiś sposób. Jednak ważne jest, aby zauważyć, że Pilates robi znacznie więcej niż tylko wzmocnienie rdzenia. Zwiększa również elastyczność, poprawia ogólną postawę i zwiększa metabolizm ciała dzięki wielu złożonym ruchom, które są używane do wzmocnienia wielu grup mięśni w tym samym czasie. W dłuższej perspektywie, regularne treningi pilates mogą pomóc Ci pokonać ból pleców, poprawić elastyczność i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Może również pomóc w poprawieniu wyników sportowych i zapobieganiu wielu rodzajom kontuzji sportowych dzięki lepszej koordynacji i równowadze, którą oferuje.

Korzyści płynące z regularnych treningów pilates

Jak wspomniano powyżej, podstawowe korzyści z pilatesu to poprawa siły mięśni, poprawa stabilności rdzenia i poprawa elastyczności. To wszystko są rzeczy, które są niezwykle ważne dla utrzymania dobrego zdrowia w miarę starzenia się. Jeśli szukasz rutyny fitness, która może pomóc Ci osiągnąć te rzeczy, Pilates jest świetną opcją. Jeśli jesteś zainteresowany poprawą swoich wyników sportowych, Pilates może być w stanie pomóc Ci tam, jak również. Badania pokazują, że pilates może poprawić wyniki sportowe i zmniejszyć ryzyko urazów sportowych, zwłaszcza u sportowców uprawiających sporty kontaktowe, takie jak koszykówka, piłka nożna i rugby.

Pilates jest fantastycznym treningiem, który może poprawić twoje zdrowie i kondycję na wiele sposobów

Ma również dodatkową korzyść z bycia niskim oddziaływaniem i niskim obciążeniem, co oznacza, że jest to świetna opcja dla osób, które odzyskują zdrowie po kontuzji, są w ciąży lub po prostu zaczynają ćwiczyć i nie mają dużego doświadczenia z innymi rodzajami treningu. Jeśli szukasz rodzaju treningu, który pomoże Ci osiągnąć lepszą stabilność rdzenia i postawy, poprawić elastyczność i wzmocnić mięśnie, Pilates jest świetną opcją. Jest to niski wpływ, niskie obciążenie, i może być wykonane w domu lub w studio.